Wydarzenia

LUDOVIZJA - Włodzimierz KINIOR Kiniorski & Karolina Paterak

ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWY PIĄTEK
 
Najnowszy projekt Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego i Karoliny Paterak.
W duecie tworzą projekt Ludovizja który określić można jako Etno Clubbing.
Żywe instrumenty i wspaniali ekspresyjni artyści w autorskich kompozycjach inspirowanych jazzem, muzyką regionalną i elektroniczną.
 
WLODZIMIERZ KINIOR KINIORSKI
multiinstumentalista, kompozytor, producent muzyczny
Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki.
Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem. Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań. Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.
 
GLÓWNE NAGRODY - Jazz Juniors, Jazz nad Odra, Nagroda im. K. Komedy, „Zlota Maska” za muzyke teatralna , „African Snow” – plyta miesiaca wrzesnia 2000 world music w World Entertainment Network; na liscie przebojów WMCE/ World Music Charts Europe/ w 1994, 1996 i 1999 m.in. z Trebuniami- Tutkami
 
KAROLINA PATERAK
wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów.
Osobowość artystyczna Karoliny to głównie folk i cięższe brzmienia, jednak nie zamyka się tylko na te dwa gatunki. Absolwentka PSM I i II st. w Mielcu, finalistka wielu festiwali muzycznych organizowanych w Polsce, współzałożycielka grupy Stormborn Band (2012r), wokalistka, skrzypaczka, pianistka, gitarzystka, autorka tekstów. Od kilku lat artystka występuje solowo lub gościnnie z zewnętrznymi zespołami. W 2022 r. rozpoczęła współpracę z Włodkiem Kiniorskim, czego owocem jest kilka autorskich utworów. Młoda, charyzmatyczna i kochająca kontakt z widzem.
 
ZACZYNAMY
16 GRUDNIA 2022r. tj piątek, od 20:00
 
WSTĘP WOLNY
REZERWACJE: 570 101 100